GTSolutions tərəfindən hazırlanan logistika proqramı daşınmanın bütün mərhələlərinə (ərizə, müştərilər, ödəniş, nəqliyyat, karqo, sənədlər və s.) nəzarət etmək üçün nəzərdə tutulmuş xüsusi platformadır.
Bu bulud həlli xüsusi olaraq kompüter və istifadəçi arasında asan qarşılıqlı əlaqəni təmin etmək, həmçinin müvafiq müəssisələrdə işin təşkilini təkmilləşdirmək məqsədi ilə logistika və nəqliyyat şirkətləri üçün yaradılmışdır. Bu inkişafın təklif etdiyi geniş imkanlar hesabına nəqliyyat logistikasının idarə olunmasında səmərəliliyi artırmaq mümkündür.
GTSolutions komandası tərəfindən hazırlanmış trekinq sistemi aşağıdakı xüsusiyyətlərə və imkanlara malikdir:
• Gündəlik hesabatın yaradılması
• Layihə statusunun izlənilməsi
• Sifarişlərə aid bütün faylların və sənədlərin ayrı-ayrılıqda saxlanılması
• Hər bir sifarişə dair qeydlərin əlavə olunması
• Ödəniş haqqında ətraflı məlumatın daxil edilməsi (ödəniş növü, alış qiyməti, endirimlər, agent məlumatları və s.)
Əsas səhifədə istənilən mətn və yaxud məlumat yerləşdirmək, həmçinin yerinə yetirilmiş işin hesabatlığını cədvəl və qrafiklər şəklində izləmək mümkündür. Həmin bölmədə əməliyyatların monitorinqi üçün müxtəlif növ daşbordlar, rəhbərlik üçün analitik panellər və istifadəçilərin işini asanlaşdıracaq lazımi hesabatlar yerləşdirilə bilər.
"Jobs" bölməsində istifadəçi həmçinin yükün vəziyyətini, çəkisini, yüklənmə tarixini, nəqliyyat nömrəsini, sürücünün əlaqə nömrəsini göstərməklə, sistemə yük haqqında ətraflı məlumat daxil edə bilər.
Bu və ya digər layihə haqqında hər hansı bir məlumat tapmaq üçün, axtarış sətrindən istifadə etmək olar.
İnkişafımızdakı bütün cədvəllər çeşidləmə funksiyası ilə təchiz olunmuşdur. Yəni, istənilən sütuna bir klik ilə hər bir istifadəçi bu və ya digər bəndə aid olan məlumatları lazımi ardıcıllıqla sıralaya bilər.
"History" bölməsində hər bir daşınmaya dair əlavə qeydlər etmək mümkündür. Bu bölmənin əsas xüsusiyyəti – əlavə edilmiş "history"nin silinməsinin və ya dəyişdirilməsinin mümkün olmamasıdır. Hər hansı bir qeyd əlavə edildikdə, ekranda həmişə onun sistemə daxil olunması tarixi və istifadəçi adı göstərilir.
Bütün bunlarla yanaşı, sistemdə arxivləşdirmə funksiyası da mövcuddur. Yəni, sənədlərin layihəyə əlavə olunması ərizənin arxivləşdirilməsi funksiyasını aktivləşdiridir. Qeyd olunan faylların olmaması halda arxivləşdirmə mümkün olmayacaq.
Əgər həyata keçirilmiş işə dair hesabat yaratmaq üçün yığılmış layihələrin monitorinqini aparmaq istəyirsinizsə, "generate report" düyməsini basmaq kifayətdir. Düyməyə basdıqdan sonra siz Excel formatında hesabat əldə edəcəksiniz. Excel cədvəldə sistemə daxil edilən layihələr haqqında bütün məlumatlar göstərilir.
Müştərilərinizin siyahısına baxmaq üçün "Clients" bölməsinə keçmək lazımdır. "General information" bölməsində "client" sətrini doldurarkən bu siyahı avtomatik olaraq sizə göstəriləcək.
Ekranın yuxarı sağ tərəfindəki "My profile" düyməsini basaraq siz həmişə profilinizin parametrlərini dəyişə bilərsiniz.
Əlavə olaraq qeyd etmək vacibdir, bu tətbiq tamamilə müştərinin istəklərinə uyğun olaraq quraşdırılır. Yəni, cədvəllərdəki sahələrin sayı və ya sütunların prioritetliyi kimi xüsusiyyətlər yalnız sifarişçinin istək və tələblərindən asılıdır.
Logistika və nəqliyyat şirkətləri üçün nəzərdə tutulan bu CRM-sistemin köməkliyi ilə şirkət öz işçilərinə rahat iş şəraiti yarada, iş vaxtına qənaət edə və iş prosesinin şəffaflığını təmin edə bilər.

Система управления логистикой для NWLogistics
Программа для управления логистикой от GTSolutions – это специальная разработка, предназначенная для контролирования всех стадий перевозки (заявки, клиенты, оплата, транспорт, карго, документы и так далее).
Данное облачное решение было создано специально для логистических и транспортных компаний с целью, чтобы обеспечить лёгкое взаимодействие между компьютером и пользователем, а также усовершенствовать организацию работы в соответствующих предприятиях. За счёт широких возможностей, которые предлагает данная разработка, возможно повысить эффективность управления транспортной логистикой.
Трекинговая система, разработанная командой GTSolutions, наделена следующими функциями и возможностями:
• Генерирование ежедневных отчетов
• Отслеживание статусов проектов
• Хранение в отдельности всех файлов и документов, относящихся к той или иной работе
• Добавление необходимых заметок относительно каждого заказа
• Указание полной информации об оплате (тип оплаты, покупная цена, скидки, данные агента и так далее)
На главной странице можно разместить любую текстовую информацию, а также следить за отчётностью выполненной работы в виде таблиц и графиков. В этом же разделе могут быть размещены разного рода дашборды для мониторинга процессов в системе, аналитические панели для руководства и подборка необходимых рапортов, которые облегчат работу пользователей.
В разделе "Jobs" пользователь также сможет детально описать сам груз, заполнив соответствующий раздел, с указанием статуса перевозки, веса, даты погрузки, номера транспорта, контактных данных водителя и прочее.
Необходимую информацию о том или ином проекте можно искать по ключевым словам и данным с помощью поисковой графы.
Все таблицы в нашей разработке оснащены функцией сортировки. То есть с помощью одного клика на нужную колонку каждый пользователь может распределять данные, присущие тому или иному пункту, в необходимой последовательности.
В разделе "History" можно делать дополнительные заметки относительно каждой перевозки. Главной особенностью данного раздела является невозможность удалить или изменить ранее добавленную "историю". При добавлении той или иной заметки, на экране всегда будет отображаться дата её занесения в систему и имя пользователя.
Помимо всего этого, в системе предусмотрена функция архивации, которая привязана к документации файлов. То есть наличие прикреплённых к проекту документов будет активировать функцию архивирования заявки. В случае отсутствия вышеупомянутых файлов архивация будет невозможна.
В случае, если вам необходимо провести мониторинг набравшихся проектов, чтобы создать для начальства рапорт о осуществлённой работе, будет достаточно нажать на кнопку "generate report". После этого вы получите полный отчёт о проделанной работе в виде таблицы в формате Excel. В данной таблице отобразится вся информация о заявках, занесённых в систему.
Просмотреть наглядный список своих клиентов можно одним нажатием на кнопку "Clients". При заполнении строки "client" в разделе "general information" данный список будет автоматически высвечиваться в предложениях, из которого можно будет выбрать нужное для вас наименование или вписать иной вариант.
Нажав же на кнопку в верхнем правом углу экрана и выбрав пункт "My Profile", вы всегда сможете изменить настройки своего профиля.
Также важно отметить, что Tracking System от GTSolutions является абсолютно гибкой разработкой. То есть такие особенности, как количество полей или приоритетность столбцов в тех или иных таблицах будут зависеть исключительно от пожеланий и требований заказчика.
С помощью данной CRM-системы логистические и транспортные компании смогут создать комфортные рабочие условия своим сотрудникам, сэкономить время работы над заявками и обеспечить прозрачность рабочего процесса.