• pul siyasəti haqqında məlumat
Hazırda Azərbaycan Mərkəzi Bankında "Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı haqqında" qanunundan irəli gələn məqsəd və funksiyaların dəstəklənməsi üçün bir sıra informasiya resursları fəaliyyət göstərir. İnformasiya resurslarının yaradılması dövrün tələblərinə uyğun həyata keçirilib. Bu da istifadəçilər tərəfindən mənbələrin müstəqil istismarını təmin edib. Hər bir informasiya sistemi müvafiq texnologiyalar, məlumat bazası və proqram təminatı ilə təchiz edilmişdir. Hazırda bu informasiya sistemlərinə daxil olmaq üçün müxtəlif kommersiya bankları, çoxsaylı qeyri-bank kredit təşkilatları və kredit ittifaqları müxtəlif URL-lərə çıxış əldə edir və müvafiq informasiya resurslarından Azərbaycan Mərkəzi Bankının elektron imzası vasitəsilə istifadə edirlər.
Artan biznes tələblərinin və məqsədlərinin təmin edilməsi məqsədi ilə AMB həm bankın tərəfdaşlarına, həm də ictimaiyyətə xidmətlərin göstərilməsi prosesini asanlaşdıran prinsipial vahid informasiya sistemi yaratmaq qərarına gəlib.
Nəticə: Göstərilən texnoloji imkanların yaradılması istifadəçilərə müvafiq səlahiyyətlər daxilində daha rahat və funksional informasiya resursuna çıxış əldə etməyə imkan vermişdir. Birləşdirilmiş informasiya sistemləri kredit təşkilatlarının və ictimaiyyətin vahid məlumat bazasında ərizə və təkliflərini toplamağa, eləcə də onların emal edilməsinə kömək edirlər.

• monetary policy data
Currently, the Central Bank of Azerbaijan has a number of information resources to support the goals and functions arising from the Law of the Republic of Azerbaijan "On the Central Bank of the Republic of Azerbaijan". The creation of information resources was implemented in accordance with the requirements of the era, which ensured the independent operation of sources by users. Each information system is equipped with appropriate technologies, database and software. At the moment, in order to access these information systems, various commercial banks, numerous non-Bank credit organizations and credit unions have access to various URLs and use the relevant information resources through the electronic signature of the Central Bank of Azerbaijan.
In order to meet the growing business requirements and goals, the CBA decided to create a fundamentally unified information system that facilitated the provision of services to both the Bank's partners and the public.
Result: The creation of this technological capability has allowed users within the framework of an appropriate authority to access a more convenient and functional information resource. Consolidated information systems help to collect and process applications and proposals of credit institutions and the public in a single database.