Virtual təhsil platforması
• Tələbələr və müəllimlər arasında əməkdaşlığın təmin edilməsi, eləcə də onların arasında daimi əlaqənin saxlanılması
• Tələbə qeydiyyatı
• Test nəticələrinin sistemdə saxlanması
• Tapşırıqların rəqəmsal formatda paylanması
• Onlayn təqvim və Outlook sistemləri ilə inteqrasiya
• Test suallarının randomizasiyası və vaxt məhdudiyyətinin yaradılması
GTS şirkəti tərəfindən hazırlanmış LMS sistemi müəllimlərə, administratorlara və şagirdlərə fərdi təlim layihələri yaratmaq üçün vahid təhlükəsiz və inteqrasiya edilmiş sistemin təmin edilməsi üçün nəzərdə tutulmuş tədris platformasıdır. GTS LMS sistemi dünyanın 60-dan çox tərəfdaş şirkətlərindən ibarət şəbəkə tərəfindən dəstəklənən Moodle platforması üzərində qurulmuşdur. Bizim şirkət tərfindən hazırlanan onlayn test portalı gündən-günə inkişaf edir. Moodle sisteminə Shell, London İqtisadiyyat Məktəbi, Nyu-York Dövlət Universiteti, Microsoft və Open Universiteti daxil olmaqla müxtəlif miqyaslı müəssisələr və təşkilatlar etibar edir. Dünyada Moodle kurslarının idarə edilməsi sistemindən 79 milyondan çox istifadəçi həm akademik, həm də korporativ səviyyədə istifadə edir. Nə ki bu sistemi dünyada ən çox istifadə olunan təlim platformasına çevirir.
Mərkəzi Bankın Virtual təhsil platforması (VTP) tamamilə pulsuz xidmət göstərir. VTP İqtisadiyyat və bank-maliyyə sahəsində bilik və bacarıqların əldə olunmasını təmin edir.
VTP-nin əsas məqsədi müasir formatda ənənəvi tədris metodlarını təqdim etməkdir. Bu amil seçilmiş təlim istiqamətində bilik və bacarıqların formalaşdırılmasında çıxış imkanı təmin edir. Virtual təhsil platformasının interaktiv multimedia resurslarından istifadə edərək, istənilən vaxt istənilən yerdə olarkən bilik səviyyəsini yüksəltmək mümkündür.
İstifadəçilər istədikləri zaman qeydiyyatdan keçə bilərlər və bu platformada video mühazirələr, interaktiv tapşırıqlar və testlərə çıxış əldə edə bilərlər. Tədris materiallarının mərhələli şəkildə mənimsənilməsi və öz müqəddəratını təyin etməsi bu tədris formasının tərkib hissəsidir. Kursu müvəffəqiyyətlə bitirən və yekun imtahanda kifayət qədər bal toplayan şagirdlər sertifikatla təmin edilirlər.
Testlər bir çox onlayn kursların mühüm bir hissəsidir, belə ki, LMS platforması bununla bağlı bir çox funksional imkanlara malikdir. Müxtəlif test növlərini özündə yerləşdirən böyük baza istifadəçilər üçün sərbəst istifadə altındadır. Sistem sualları randomizə etmək və testlər üçün vaxt limitini təyin etmək imkanına malikdir. Test nəticələri saxlanılır və LMS sistemi hesabat sahəsində istifadəçilər üçün həmişə əlçatan olacaq.
Nəticə: Layihə üzrə iş başa çatdıqdan sonra iqtisadiyyat və bank işi sahəsində çoxlu sayda onlayn kursların özündə birləşdirilməsini nəzərdə tutan vahid portal yaradılmışdır: "Sığorta", "Maliyyə bazarları və institutları", "Dünya iqtisadiyyatı", "Maliyyə və banklar", "Menecerlər üçün iqtisadiyyat", "Bank işi", "Vergitutmanın praktiki aspektləri" və s.

Система управления обучением
• Обеспечение сотрудничества между учащимися и преподавателями, а также поддерживание постоянного контакта между ними
• Регистрация студентов
• Хранение результатов тестирования
• Распространение заданий в цифровом формате
• Интеграция с системами онлайн-календаря и Outlook
• Рандомизация тестовых вопросов и установление ограничения по времени
Pазработанная компанией GTS система LMS — это учебная платформа, предназначенная для предоставления преподавателям, администраторам и учащимся единой безопасной и интегрированной системы для создания персонализированных учебных проектов. GTS LMS построена на платформе Moodle, которая финансово поддерживается сетью, состоящей из более чем 60 компаний-партнеров по всему миру. Данный проект является полностью внутренней разработкой. Системе Moodle доверяют учреждения и организации разного масштаба, включая Shell, Лондонскую школу экономики, Государственный университет Нью-Йорка, Microsoft и университет Опен. Система управления курсами Moodle по всему миру насчитывает более 79 миллионов пользователей как на академическом, так и на корпоративном уровне, что делает ее наиболее широко используемой платформой обучения в мире.
Виртуальная образовательная платформа Центрального банка является бесплатной услугой, которая обеспечивает приобретение знаний и навыков в области экономики и банковско-финансовой сфере.
Основная цель LMS — это предоставить традиционные методы обучения в современном формате. Это обеспечит доступ в формировании знаний и навыков в выбранном направлении обучения. Используя интерактивные мультимедийные ресурсы виртуальной образовательной платформы, можно повысить уровень профессионализма, находясь в любое время в любом месте.
Пользователи могут зарегистрироваться, когда пожелают, и получить доступ к видео-лекциям, интерактивным заданиям и тестам на данной платформе. Поэтапное освоение и самоопределение учебных материалов являются составной частью данной формы обучения. Учащиеся, успешно окончившие курсы и набравшие приемлемые баллы на итоговом экзамене, обеспечиваются соответствующим сертификатом.
Тесты являются важной частью многих онлайн-курсов, поэтому платформа LMS имеет много функциональных возможностей, связанных с этим. Большая база с различными типами тестов находится под открытым доступом для пользователей. Система обладает возможностью рандомизировать вопросы и устанавливать ограничение по времени для тестов. Результаты тестирования будут сохранены и всегда доступны для юзеров в области отчетности системы LMS.
Результат: По завершении работы над проектом был создан единый портал, совмещающий в себе большое количество онлайн-курсов в сфере экономики и банковского дела: "Страхование", "Финансовые рынки и институты", "Мировая экономика", "Финансы и банки", "Экономика для менеджеров", "Банковское дело", "Практические аспекты налогообложения" и многое другое.