SWIFT proqram kompleksinin quraşdırılması
SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications) bank sahəsində ödəniş prosesləri haqqında məlumatın ötürülməsi ilə məşğul olan beynəlxalq bir sistemdir. Bu, bütün dünya maliyyə təşkilatlarına zəruri materialları təhlükəsiz şəkildə aralarında bölüşməyə imkan verir.
SWIFT sistemində iki növ mesaj yerləşir:
• Sistem və istifadəçilər arasında ötürülən mesajlar
• Sistem istifadəçilərinə yönəlmiş maliyyə mesajları
Mütəxəssislərimiz banklar və maliyyə təşkilatları üçün həllərin layihələndirilməsi və tətbiqi üzrə çoxillik təcrübəyə malikdirlər. GTSolutions komandası kompleks həllər tətbiq etmək üçün layihələrin həyata keçirilməsi üçün bütün lazımi bacarıqlara malikdir:
• Mesaj sisteminin qurulması və həyata keçirilməsi
• Proseslərin təkmilləşdirilməsi
• Ödənişlərin həyata keçirilməsində xüsusi vəziyyətlərin həlli
Nəticə: Bu növ ödəniş sisteminin tətbiqi banklararası ödənişlərin real vaxt rejimində aparılmasına, hesablaşmalarda vəsaitlərin itkilərinin aradan qaldırılmasına, bankların balans hesabatının möhkəmləndirilməsinə və likvidliyin daha çevik idarə olunmasına şərait yaratmışdır. Bu, bazar iqtisadiyyatına əsaslanan pul-kredit siyasətinin daha səmərəli aparılması üçün əlverişli şərait yaratdı və banklara bazara daha ciddi nəzarət etmək üçün operativ surətdə düzgün məlumat əldə etməyə imkan verdi.

Установка программного комплекса SWIFT
SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications) является международной системой, которая занимается передачей информации о платежных процессах в банковской сфере. Это дает возможность финансовым организациям по всему миру обмениваться необходимым материалом в защищенной форме.
Система SWIFT вмещает в себя сообщения двух разновидностей:
• Системные сообщения, которые передаются между системой и пользователями
• Финансовые сообщения, которые направлены на пользователей системы
Наши специалисты обладают многолетним опытом работы по проектированию и внедрению решений для банков и финансовых организаций. В том числе команда GTSolutions имеет все необходимые навыки для реализации проектов по внедрению комплексных решений по:
• Построению и внедрению системы сообщений SWIFT
• Совершенствовании процессов
• Разрешении особых ситуаций при осуществлении платежей
Результат: Применение данного типа платежной системы создало условия для проведения межбанковских платежей в режиме реального времени, устранения потерь средств при расчетах, для упрощения консолидации балансовой отчетности банков и более гибкого управления ликвидностью. Это создало благоприятные условия для более эффективного проведения денежно-кредитной политики, основанной на рыночной экономике, и позволила банкам оперативно получать достоверную информацию для более строгого контроля над рынком.