Oracle E-Business Suite və Business Intelligence sistemləri
GTSolutions şirkəti Oracle-ın “qızıl tərəfdaşı” olaraq, məşhur Oracle həllərinin inkişafı sahəsində xidmət göstərir. Komandamız bu sahədə bir neçə uğurlu layihə başa çatdırıb:
• Kadrların idarə olunması və əmək haqqının hesablanması üçün “Oracle E-Business Suite”-in tətbiqi
• “Oracle DataWarehouse”-un inkişaf etdirilməsi və “Business Intelligence” hesabatlarının yaradılması
Oracle E-Business Suite, təşkilatların daha səmərəli qərarlar qəbul etməyə, xərcləri azaltmağa və məhsuldarlığı artırmağa imkan verən qlobal biznes tətbiqlər dəstidir. Müəssisə resurslarının planlaşdırılması, müştərilərlə qarşılıqlı münasibətlərin idarə edilməsi və təchizat zəncirinin planlaşdırılmasını əhatə edən yüzlərlə sahələrarası imkanlar sayəsində Oracle E-Business Suite proqramları, təşkilatın kiçik, orta və ya iri olub-olmamasından asılı olmayaraq, müştərilərə qlobal biznes mühitinin çətinliklərinin öhdəsindən gəlməyə köməklik edir.
Oracle DataWarehouse əsasında GTSolutions komandası Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı üçün xüsusi ESAHS sistemi yaratmışdır. Bu layihənin məqsədi bankın hesabatlarının avtomatlaşdırılmasıdır. Elektron statistika bazası və analitik hesabatlılıq sistemi beş moduldan ibarətdir:
• Statistika sistemi
• Real sektorun monitorinqi
• Elektron statistik baza
• Valyuta alqı-satqı bazası
• Kredit təşkilatlarının fəaliyyətinə nəzarət
Nəticə: Bu sistemdən istifadə edərək, sürətli qərarlar qəbul etmək üçün analitik hesabat yarada biləcəksiniz.

GTSolutions company is Oracle gold partner and well-known Oracle solutions implementer. Our area of expertise is based on several successful projects such as:
• Oracle E-Business Suite HR and Payroll implementation
• Oracle DataWarehouse development and Business Intelligence reports creation
Oracle E-Business Suite is the most comprehensive suite of integrated, global business applications that enable organizations to make better decisions, reduce costs, and increase performance. With hundreds of cross-industry capabilities spanning enterprise resource planning, customer relationship management, and supply chain planning, Oracle E-Business Suite applications help customers manage the complexities of global business environments no matter if the organization is small, medium, or large in size. As part of Oracle’s Applications Unlimited strategy, Oracle E-Business Suite applications will continue to be enhanced, thus protecting and extending the value of your software investment.
Based on Oracle DataWarehouse, the GTSolutions development team has created a special ESAHS system for the Central Bank of the Republic of Azerbaijan. The purpose of this project is to automate the bank's reporting system. The statistic database and analytic reporting system covers five modules: